Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěchovice

22. 8. 2009

Hezký výlet okolo Vltavy - Štěchovické přehrady. Cesta vychází od tělesa přehradní nádrže Slapy v obci Třebenice. Odtud podél nádrže vede zelená turistická značka a zároveň naučná stezka Svatojánské proudy. Zde si na informačních tabulích můžeme přečíst informace o historii, fauně i floře a další zajímavosti o přehradě a okolí. Kromě již zmíněných Svatojánských proudů procházíme též známou trampskou osadou Ztracenka.

 Část cesty prochází přes chráněné území, které je oplocené a jsou zde určitá pravidla pro pohyb, především nepouštět psy na volno a nepohybovat se mimo cestu. 

Na zpáteční cestu máme několik možností. Buď dojdeme až do Štěchovic a odtud zpět po červené a následně modré zpět. Pro kratší cestu je možno nedojít až do Štěchovic a vrátit se po modré, na kterou narazíme. Pokud si chceme cestu prodloužit, je možné dojít do Štěchovic, zde přejít přehradu (stále po modré) a vrátit se po druhém břehu. (Navázat na žlutou a opět na modrou)

Protože jsme při tomto výletu měli deštivé počasí, nemám cestu fotograficky zachycenou. Pouze v jednom okamžiku přestalo poprchávat, tak jsme udělali jedno foto u tunelu, který je vytasán do skály a jímž prochází cesta.

Obrazek