Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Ahoj človíčkové a pejsánkové.....

Opět po roce jsem si užívala zaslouženo dovolenou se svými páníčky a Šmudlou.

Byli jsme v kempu Orion u Soběslavi na týdnu s chodskými psy. První den (sobota 26.7.) byla výstava, takže jsem si srandy moc neužila. Musela jsem být na vodítku a Obrazekstále na očích, abych moc nerušila průběh výstavy. Výstavy se zůčastnily moje dvě dcerušky Bessi a Bela (Eby). Předváděly se ve třídě mladých. Bessi – velmi nadějná. Bela – nadějná. Udělaly mi ty moje holky radost. Páníčkové si navzájem povídali   a já s holkama pořádně řádila. Honění za míčkem, nělaké to psí pošťuchování....., hezky sem si dcerušek užila.

V neděli byl svod a bonitace, takže jsem musela byt zase na vodítku, ale to už netrvalo tak dlouho.

ObrazekV pondělí sem si s páníčky udělala na výlet na Židovu strouhu. Moc hezký potok, krásné skály, takový pěkný kaňon. Tam jsme se se Šmudlou proháněli v potoce až voda stříkala. Já mám vodu moc ráda, ale jen pod bříško. A páníčkové to vědí a uhystali na mě pořádnou lest....

Obrazek

K večeru se šli vykoupat do rybníka v lese a náhle mě páníček odnes v náručí do vody a pustil mě plavat ke břehu. Aby to Šmudlovi nebylo líto, tak to panička udělala i jemu … Mám z toho zážitek na celý život. V úterý a ve středu jsme zůstali v kempu, kde jsme si hráli a potýkali s ostatními choďáky i nechoďáky.

ObrazekVe čtvrtek za námi přijel pa Rudolf Desenský.(Odborník na výchovu nás pejsků) Páníčkové s ním besedovali o výchově svých miláčků. A my pejskové jsme tam jen tak polehávali. Až na některé výjimky... Dva hafani se do sebe pustili a tak jsme měli i názornou ukázku, jak takové situace řešit.

V pátek jsme si udělali výlet na Červenou Lhotu a na zříceninu hradu Choustník. Hezká procházka, jenom škoda že nás nejelo více choďáků, to by byla větší sranda.

No a v sobotu jsme už zase jeli domů. Stavili jsme se ještě na hradě Zvíkov a na hrázi orlické přehrady. Týden utekl jako voda v potoce a už se těším na příští rok.

S pozdravem Betty Od Sopečných vršků a Šmudla.Obrazek