Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motyčín

Lom v Motyčín v Kladně

Téměř ve středu Kladna, ve čtvrti Motyčín se nachází Motýčínská skála s velkými nepravidelnými prostory ve svých útrobách. V současné době jsou přísObrazektupné čtyři vchody. Z kraje lomu první dva ústí do velké prostory, vysoké až 12 metrů o nepravidelném průměru asi 20 metrů. Třetí vchod ve středu lomu ústí do síní a chodeb nepravidelných tvarů. Celková délka chodeb činí cca 100 metrů.

 

 

Jako zajímavá se jeví skutečnost, o všeobecné nevědomosti vázající se k této lokalitě. Mnozí občané Kladna nemají ani zdání o těchto prostorách. Dokonce v Kladenské kronice není o těžbě písku žádná zmínka. Vzhledem k uvedenému se tato lokalita ještě takřka neproměnila ve skládku odpadů.

 

                                                                                                         Obrazek

     Boužel v roce 2004 Obvodní báňský úřad rozhodl o zákazu vstopu do této lokality.

 

 

 

 

 

 

Z nejnovější návštěvy podzemních chodeb nacházejících se v útrobách Motyčínské skály, kterou jsem absolvoval 26.10. 2008.

Po krátké procházce jsem zjistil že v systému podzemních chodeb není od mé poslední návštěvy kámen na kameni. Celý systém jeskyní se neustále bortí. Jako zajímavost muhu uvést potvrzené zimoviště čtyř druhů vzácných netopýrů. Fotky z poslední návštěvy si můžete prohlédnout zde.

Chodby jsou již zazděny a zaplaveny popílkem.